top of page

ЗНО-2022: станом на 03.04.2022

Оновлено: 6 квіт. 2022 р.

Цього року Верховна Рада прийняла закон про скасування державної підсумкової атестації та дала право Кабінету Міністрів у 2022 році провести вступну кампанію за спеціальною процедурою без дотримання вимог Закону України про вищу освіту.


Термін реєстрації на ЗНО-2022

Звертаємо увагу, що терміни реєстрації на ЗНО-2022 продовжена і триватиме до 9 квітня.

Усі потенційні учасники вступної кампанії у 2022 році мають до 9 квітня сформувати реєстраційні картки. Це необхідно для того, щоб УЦОЯО міг отримати підтверджену інформацію про потенційних учасників майбутньої вступної кампанії.

Тобто тільки після того, як особа зареєструвалась для участі в ЗНО, а саме: заповнила реєстраційну картку, зібрала пакет реєстраційних документів і віддала його керівникові закладу освіти або самостійно надіслала до одного з регіональних центрів оцінювання якості освіти, вона буде вважатись потенційним учасником вступних іспитувань до закладів вищої освіти у 2022 році.

У разі, якщо зареєстрований не маєте сертифіката ー Український центр оцінювання якості освіти повідомить, як отримати логін і пароль для входу на свою Інформаційну сторінку.

Мультипредметний онлайн-тест (НМТ)

Для нас головне, що ЗНО залишається, воно просто буде у зміненому вигляді, як і заявляли попередньо.

Тому для осіб, які мають намір вступати до закладів вищої освіти, буде проведено у вигляді єдиного інтегрованого мультипредметного тесту, який буде містити в собі декілька предметів: українську мову (без літератури та без власного висловлювання), історію України та математику. Такий тест буде і в онлайн форматі проводитись у спеціальних закладах, які обладнані комп’ютерами (в першу чергу це заклади освіти).

Тестування з окремих предметів у 2022 році проводитися не буде.

Наголошують, що для складання зовнішнього оцінювання буде зроблено значну кількість варіантів тестів, для того щоб протягом 10–15 днів діти могли складати цей тест.

«Діти зможуть приходити в центр тестування і складати цей іспит, а його частину навіть онлайн. Зараз ми працюємо над питанням верифікації. Якщо, умовно, з 1 по 15 число йде процес, коли можна скласти іспит, а дитина не змогла це зробити в перший день через повітряну тривогу чи обстріли, то вона може зробити це в інший день. Кожного дня іспити будуть оновлюватися (змінюватися завдання) для того, щоб не було можливості недоброчесно скласти іспит», – повідомив Бабак.


Тест буде складатись з 60 питань. По 20 на кожну дисципліну. Всі завдання закритого типу. Попередньо було озвучено про тривалість складання тесту за 80 хвилин, але під час проведення брифінгу МОН час озвучений не був. Чекаємо на додаткову інформацію.

Приблизно. Демонстраційний матеріал з’явиться в кінці травня-на початку червня.

Чітких дат щодо проведення ЗНО не оголошувалось.


Запитання тесту будуть відповідати чинним програмам ЗНО, щодо історії України не було розʼяснень про періоди, які буде охоплювати тест.

Англійської мови в тесті не буде, технічно неможливо зробити третій предмет на вибір в такий короткий термін.

Оцінювання тесту буде здійснюватися у тестових балах за шкалою 100-200 балів.

Буде проведено три сесії: основна, додаткова, спеціальна. Вони можливі лише на підконтрольній Україні території та за кордоном в українських представництвах. Учні з окупованих територій мають переїхати, щоб скласти тест.

Обіцяють, що найближчим часом будуть оприлюднені умови повернення грошей за Пробне ЗНО


Вступна кампанія 2022

Наразі Міністерство освіти і науки України розробляє Порядок зарахування до закладів вищої освіти у 2022 році. У ньому буде докладно описано, як саме відбуватиметься вступ.

На даний час відомо, що для вступу на бакалаврат потрібні результати тесту + мотиваційний лист + заява. Подання документів і підтвердження місця навчання буде здійснюватися через інтернет.

Для вступу в коледж і ЗВО для деяких спеціальностей буде проведений творчий конкурс.

Для різних спеціальностей будуть встановлені різні вагові коефіцієнти оцінок.


Сертифікати ЗНО минулих років будуть враховувати на рівні з НМТ

Очікуються значні зміни до обсягів державного замовлення, беззаперечний пріоритет — підготовка фахівців сфери безпеки та оборони. Кількість контрактних місць майже необмежена.

Всеукраїнські конкурси, золота/срібна медаль, Мала академія наук, перемоги в олімпіадах враховані не будуть.

Сільський і галузевий коефіцієнти будуть діяти, регіональний коефіцієнт зміниться.


Для деяких спеціальностей встановлено порогові бали:

1) 125 балів для вступників на основі повної загальної середньої освіти за кошти державного бюджету

2) 150 балів - для спеціальностей «Стоматологія», «Медицина» та «Педіатрія», за винятком вступників з конкурсним балом більше ніж 175.

3) 130 балів - для здобуття ступеня магістра за спеціальністю «Фармація, промислова фармація» на основі ПЗСО

4) 140 балів - для спеціальностей «Право», «Публічне управління та адміністрування» та «Міжнародні відносини»


Для здобуття ступеня магістра на основі ступеня бакалавра передбачається проведення спрощених аналогів ЄВІ, ЄФВВ – магістерського комплексного тесту (МКТ) для спеціальностей «Право», «Міжнародне право» та магістерського тесту навчальної компетентності (МТНК) для кон’юнктурних спеціальностей, які будуть проводитись подібно до НМТ. Для інших спеціальностей вступ відбуватиметься за результатами фахового іспиту в закладі освіти.

В інших важливих питаннях буде максимально збережено усталені правила та схеми організації роботи. Адресне розміщення бюджетних місць, широкий конкурс, відкриті та фіксовані конкурсні пропозиції, вступ для здобуття другої освіти, подання 5 заяв на бюджетні місця та до 20 заяв у загальному обсязі тощо. Більш докладно це буде описано в нових нормативних документах разом зі строками проведення вступної кампанії. Строки вступної кампанії можуть змінюватись у разі несприятливої безпекової ситуації.


Рекомендації щодо підготовки

Програми ДПА та ЗНО (де розміщено, перевірка актуальності)

 

Актуальні програми ЗНО розміщені на сайті Українського центру оцінювання якості освіти на сторінці “Учаснику зовнішнього оцінювання” поданий графік проведення ЗНО, натискаючи на назву предмету можна отримати посилання на його сторінку, де й буде надана актуальна інформація:



Рекомендовано для підготовки до складання НМТ в онлайн-форматі проходити тестування з 20 питань для визначення часу, який необхідний для проходження.

Відводити чіткий проміжок часу для складання НМТ з кожного предмету окремо. Наприклад, для складання того предмету, який засвоєний краще, відводити менше часу і навпаки-те, що найбільше затратно, на це відводити більше часу.


Ресурсна база для підготовки учасників ЗНО:

Для тренування доречно використовувати тести минулих років, розміщені в розділі «Підготовка. Тести минулих років», де їх згруповано за предметами й роками. Виконання завдань сертифікаційних робіт попередніх років не тільки дає змогу діагностувати рівень набутих компетентностей, а й повправлятися у виконанні різних типів тестових завдань, допоможе виробити власну стратегію ефективної роботи під час проходження зовнішнього незалежного оцінювання. Для засвоєння і закріплення окремих тем стануть у пригоді короткі тематичні онлайн-тести, розміщені на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти.



Тести минулих років зібрані за посиланням https://testportal.gov.ua/testy-mynulyh-rokiv/ 


Крім того, ZNOUA набирає групи учнів, які хочуть швидко, чітко й з класним вчителем готуватися до МНТ.

Необхідно заповнити анкету: https://forms.gle/za2KA5PRMeea15u47

МОБІЛЬНИЙ ДОДАТОК “МОЄ ЗНО”

Для учасників зовнішнього незалежного оцінювання розроблено мобільний додаток «Моє ЗНО», що дає змогу отримати розклад обраних тестувань, адреси пунктів для проходження зовнішнього оцінювання, а також результати тестування на власний мобільний пристрій. Серед основних функцій додатку:

  • інформування про місце та час проведення тестувань ЗНО з обраних предметів,

  • запис тестувань ЗНО до системного календаря мобільного пристрою,

  • завчасні нагадування про наближення тестування,

  • повідомлення про новини та зміни в проведенні ЗНО,

  • повідомлення про наявність і відображення результатів тестування ЗНО,

  • можливість переглядати у додатку результати ЗНО за минулий рік.

Додаток розроблено на безкоштовній основі компанією Infopulse. У разі наявності певних проблем із функціонуванням додатка або пропозицій щодо його вдосконалення листи необхідно надсилати на електронну адресу компанії-розробника: zno@infopulse.com 

Доступ до функцій мобільного додатка можливий після введення номеру та пін-коду сертифікату учасника ЗНО. Додаток можна завантажити за посиланням:








Підготовка до участі у вступній кампанії-2022: поради УЦОЯО


Випускники минулих років

Якщо ви уже здобули повну загальну середню освіту (маєте свідоцтво про повну загальну середню освіту / атестат) і ще не зареєструвалися для участі в ЗНО (навіть не створили реєстраційної картки) ーдо 9 квітня вам необхідно створити реєстраційну картку.

Якнайуважніше поставтеся до заповнення таких її полів: прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дата народження, серія (за наявності) і номер паспортного документа. Ці дані є важливими не лише для нас, а й для подання вами документів для вступу.

Увага! У реєстраційній картці ви побачите поля для вибору предметів ЗНО. Заповніть, будь ласка, ці поля попри те, що вступ відбуватиметься за процедурою, відмінною від процедури проведення класичного ЗНО. Якщо маєте змогу, роздрукуйте свою реєстраційну картку, заповніть від руки заяву про участь у тестуваннях, додайте копію паспортного документа (за потреби можете додати медичний витяг про потребу створення для вас спеціальних умов для проходження тестувань) і надішліть такий комплект документів до Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти (вул. Київська, 46, м. Вінниця, 21009). Якщо ви не можете скористатися засобами поштового зв’язку, надішліть документи на електронну адресу: vintest@vn.testportal.gov.ua. У темі листа зазначте своє прізвище, а також те, що це реєстраційні документи. Наприклад: Шевченко_реєстраційні документи.


Вступники, які наразі перебувають на окупованих територіях або на територіях, де тривають активні бойові дії

Шановні вступники, які наразі перебувають на окупованих територіях або на територіях, де тривають активні бойові дії! Будь ласка, тримайтеся, бережіть себе! Ми розуміємо, що у вас є труднощі з доступом до Інтернету, однак, якщо маєте змогу, обов’язково створіть реєстраційну картку. Необов’язково, щоб її заповнювали особисто ви. Це може зробити хтось із ваших друзів чи знайомих.

Попросіть унести ваші дані до реєстраційної форми (прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дату народження й номер паспортного документа). Цього наразі буде достатньо.

Ми знаємо, що вам зараз дуже важко, однак переконані, що ситуація найближчим часом зміниться на краще і ви зможете планувати своє майбутнє і втілювати свої мрії в життя. Безперечно, Ви зможете вступити до українських закладів вищої освіти, а ми повідомлятимемо вам актуальну інформацію щодо цього.


Керівники закладів загальної середньої та професійної освіти

Шановні керівники закладів загальної середньої та професійної освіти! Ми знаємо, що ви працюєте в непростих умовах, дехто з вас засинає і прокидається під обстрілами і бомбардуваннями, та разом ми не тільки переможемо цю нечисть, а й допоможемо нашим випускникам вступити до омріяних закладів вищої освіти. Для цього просимо вас зважити на таке.

Якщо учні / студенти вашого закладу освіти уже зареєструвалися для проходження ЗНО і ви завчасно надіслали документи до відповідного регіонального центру, щиро дякуємо вам за оперативність! Ваші випускники вважаються потенційними учасниками вступних іспитувань. Просимо стежити за новинами на нашому сайті й заходити до свого Кабінету керівника.


Певна частина ваших випускників могла втратити сертифікати ЗНО, тож найближчим часом у ньому буде розміщено логіни й паролі до Інформаційних сторінок ваших випускників. Якщо є змога, просимо передавати цю інформацію випускникам, щоб надалі вони могли підтвердити своє бажання цьогоріч вступати до закладів вищої освіти, а також зазначити місто де, вони перебуватимуть у період тестування. Якщо ж такої можливості у вас немає ー не хвилюйтеся: найближчим часом ми повідомимо, як діяти випускникам у такій ситуації.

Якщо учні / студенти вашого закладу освіти уже зареєструвалися для проходження ЗНО, ви зібрали їхні документи, однак не встигли їх надіслати до відповідного регіонального центру ー дійте, будь ласка, залежно від вашої ситуації так, як описано в поданих нижче алгоритмах.


Ситуація 1. Ви маєте змогу надіслати документи ваших учнів у Дніпропетровський регіональний центр оцінювання якості освіти. Якнайшвидше, але не пізніше 9 квітня, надішліть, будь ласка, реєстраційні документи до відповідних регіональних центрів оцінювання якості освіти.


Просимо стежити за новинами на сайті й заходити до свого Кабінету керівника. Після опрацювання документів у ньому буде розміщено логіни й паролі до Інформаційних сторінок ваших випускників.

Просимо передавати цю інформацію учням / студентам, щоб надалі вони могли підтвердити своє бажання цьогоріч вступати до закладів вищої освіти, а також зазначити міста, де абітурієнти перебуватимуть на період тестування. Якщо ж такої можливості у вас немає ー не хвилюйтеся: найближчим часом ми повідомимо, як діяти випускникам у такій ситуації.


Ситуація 2. Ви не маєте змоги надсилати документи ваших випускників. Не хвилюйтеся і по змозі повідомте випускників про необхідність створити реєстраційні картки до 9 квітня (див. алгоритм для випускників). Ми опрацюємо їхні матеріали без комплектів документів. Водночас просимо вас стежити за новинами на нашому сайті й заходити до свого Кабінету керівника.


Після опрацювання документів у ньому буде розміщено логіни й паролі до Інформаційних сторінок ваших випускників. Якщо маєте змогу, просимо вас передати цю інформацію учням / студентам, щоб надалі вони могли підтвердити своє бажання цьогоріч вступати до закладів вищої освіти, а також зазначити міста, де абітурієнти перебуватимуть у період тестування. Якщо ж такої можливості у вас немає ー ми повідомимо про інші алгоритми інформування учасників про їхні логіни й паролі.


Матеріали взяті з сайту Міністерства освіти і науки України, Українського центру оцінювання якості освіти, Освіта.ua, використано матеріали онлайн-брифінгу щодо вступної кампанії в 2022 році, YouTube-каналу «ZNOUA» (Як підготуватися до НМТ (екс-ЗНО) за 3 місяці!?)


Підготувала методист НМЦ МДЯО Іванова В.В.




67 переглядів

Пов'язані пости

Дивитися всі

Комментарии


bottom of page