top of page

Дорожня карта учасникам ЗНО

Загальна інформація

Учасники ЗНО
  • випускники старшої школи

  • учні та студенти професійно-технічних і вищих закладів освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти

  • випускники минулих років, які планують вступати на навчання до закладів вищої освіти

 

Нормативні документи 2022

Наказ Міністерства освіти і науки України від 05.05.2021 №498 «Деякі питання проведення у 2022 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти»

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0682-21#Text 

Наказ Міністерства освіти і науки України від 02.11.2021 №1166 «Про організацію та проведення у 2022 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти»

(затверджений календарний план організції та проведення ЗНО)

https://mon.gov.ua/ua/npa/pro-organizaciyu-ta-provedennya-u-2022-roci-zovnishnogo-nezalezhnogo-ocinyuvannya-rezultativ-navchannya-zdobutih-na-osnovi-povnoyi-zagalnoyi-serednoyi-osviti

Які оцінки можна отримати?

При складанні будь-якого іншого тесту учасники можуть отримати дві оцінки:

  • оцінку ДПА за виконання всього тесту або його частини (для математики, іноземної мови та історії)

  • оцінку за шкалою 100–200 балів за виконання всіх завдань відповідного тесту (можна буде використати для вступу до закладів вищої освіти України). 

ЗНО=ДПА?

Випускники шкіл 2022 року, а також учні та студенти професійно-технічних і вищих закладів освіти, які у 2022 році здобувають повну загальну середню освіту, обов’язково складають ДПА у формі ЗНО з чотирьох навчальних предметів:

Особливості оцінювання тесту з української мови та літератури

При складанні тесту з української мови та літератури учасники тестування можуть отримати три оцінки:

  • за частину тесту з української мови (за шкалою 100–200 балів)

  • за весь тест з української мови та літератури (за шкалою 100–200 балів)

  • оцінку ДПА за шкалою 1–12 балів за виконання завдань з української мови

Особливості деяких тестових робіт

https://dneprtest.dp.ua/docs/2021/pdf/prezent_zno_2022_dpa.pdf

Можлива кількість тестувань для учасників

Кожен зареєстрований учасник зовнішнього оцінювання має право скласти тести не більш ніж з п’яти навчальних предметів за кошти державного бюджету. 

Якщо учасник бажає скласти тести більше ніж з п’яти навчальних предметів, він зможе зробити це на платній основі.

Оголошення вартості платної послуги щодо проведення зовнішнього оцінювання з історії України, іноземних мов (англійської, іспанської, німецької, французької), біології, географії, фізики та хімії відбудеться не пізніше 14 січня 2022 року.

Початок реєстрації на ЗНО

Реєстрація осіб для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 1 лютого до 9 березня 2022 року.

Керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів (слухачів, студентів) для проходження ДПА у формі ЗНО до 1 березня 2022 року

Реєстрація на ЗНО

https://dneprtest.dp.ua/docs/2021/pdf/prezent_zno_2022_reestr.pdf

Графік проведення тестів ЗНО у 2022 році

 

Фізика – 23 травня

Хімія – 26 травня

Українська мова, українська мова і література – 31 травня

Математика, математика (завдання рівня стандарту) – 3 червня

Іспанська мова, німецька мова, французька мови – 6 червня

Англійська мова – 7 червня

Історія України – 10 червня

Географія – 14 червня

Біологія – 17 червня

Оголошення результатів ЗНО

Фізика, хімія-до 7 червня 2022 року

Українська мова, українська мова і література -до 24 червня 2022 року

Математика, математика (завдання рівня стандарту), географія-до 27 червня 2022 року

Іноземні мови, історія України, біологія-до 30 червня 2022 року

Апеляції

Розгляд апеляційних заяв щодо результатів зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться з дня офіційного оголошення результатів.

Апеляційні заяви від учасників тестування, яких не задовольнили отримані результати ЗНО, будуть розглядатись, починаючи з дня оголошення результатів кожного тесту

Додаткова сесія ЗНО 

з 23 червня до 15 липня 2022 року

Оголошення результатів учасників додаткової сесії

не пізніше 20 липня 2022 року

Сертифікат ЗНО

 

Є підтвердженням факту реєстрації для участі у тестуванні.

Отримують в індивідуальному конверті разом з повідомленням про реєстрацію на ЗНО.

Документ надсилається учням, які складають ДПА у формі ЗНО, до закладу освіти, у якому вони навчаються. Іншим категоріям осіб – на адресу, вказану під час реєстрації.

У сертифікаті вказується прізвище, ім’я та по батькові особи, яка зареєстрована на ЗНО, а також серія та номер документа, на підставі якого особу зареєстровано для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні.

У Сертифікаті вказуються предмети, з яких учасник складатиме зовнішнє незалежне оцінювання, та PIN-код для доступу на інформаційну сторінку учасника ЗНО.

Сертифікат ЗНО разом із паспортом та запрошенням-перепусткою є обов’язковим документом для допуску до пункту тестування.

 

Інформаційна сторінка учасника ЗНО

Є спеціальним індивідуальним онлайн-кабінетом, доступ до якого отримує кожен зареєстрований учасник тестування.

На інформаційній сторінці учасника міститься важлива інформація на кожному етапі проведення тестування.

На сторінці публікується запрошення-перепустка для участі у ЗНО, яка є одним з необхідних документів для допуску в пункт тестування.

Після визначення результатів ЗНО на сторінці розміщується інформаційна картка з персональними результатами учасника тестування.

Вхід до інформаційної сторінки здійснюється за номером і пін-кодом, що зазначені в Сертифікаті ЗНО.

https://zno.testportal.com.ua/info/login

Хто організовує проведення зовнішнього оцінювання?

Дніпропетровський регіональний центр оцінювання якості освіти (ДпРЦОЯО) https://osvita.ua/test/test_office/825/
Для Дніпропетровської та Запорізької областей

Реєстрація на ЗНО

Яку кількість предметів можна обрати для проходження ЗНО?

У 2022 році кожен учасник зовнішнього оцінювання може обрати для проходження тестування за рахунок коштів держбюджету щонайбільше п’ять навчальних предметів.

 

Якщо учасник бажатиме скласти більше ніж п’ять навчальних предметів, він зможе зробити це за власний кошт.

 

Першим обов'язковим тестом є українська мова (усі завдання сертифікаційної роботи) або українська мова і література (як оцінка ДПА зараховується частина тесту з української мови).

 

Другим обов'язковим предметом є математика (рівень стандарту або профільний залежно від рівня, на якому вивчався предмет).

 

Третій предмет для складання ДПА пропонують на вибір: тест з історії України (частина тесту «Історія України 1914 року – початку ХХІ століття») або іноземної мови (рівень стандарту або профільний залежно від рівня, на якому вивчався предмет).

 

Четвертий предмет для складання ДПА випускники школи вибирають самостійно з такого переліку: історія Українибіологіягеографіяфізикахіміяанглійська моваіспанська мова, німецька мовафранцузька мова.

 

Випускники шкіл 2022 року також можуть вибрати додатково п'ятий предмет для складання зовнішнього незалежного оцінювання з переліку предметів ЗНО.

 

Випускники шкіл минулих років можуть обрати від 1 до 5 предметів для складання зовнішнього незалежного оцінювання на свій вибір. Ці учасники також зможуть скласти тести з більше ніж п’яти предметів за власний кошт.

Які конкурсні предмети необхідно обрати для ЗНО? Умови прийому до закладів вищої освіти

Конкурсні предмети, з яких вступник має надати сертифікати ЗНО, визначені Умовами прийому до закладів вищої освіти у 2022 році (https://mon.gov.ua/ua/osvita/visha-osvita/vstupna-kampaniya-2022/umovi-prijomu-dlya-zdobuttya-vishoyi-osviti-2022-roku ), залежно від спеціальності, обраної абітурієнтом.

Які сертифікати потрібні для вступу на бакалаврат?

Для вступу на бакалавра абітурієнт має подати до закладу вищої освіти сертифікати ЗНО з трьох конкурсних предметів (або двох конкурсних предметів на спеціальності, для вступу на які необхідно пройти творчий конкурс).

Перелік сертифікатів, необхідних для вступу на певну спеціальність, можна знайти за посиланням http://osvita.ua/consultations/bachelor/10025/ .

Як перевірити стан реєстрації

Відповідний онлайн-сервіс функціонує на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

Час обробки реєстраційних документів може тривати до 10 робочих днів від моменту їх надходження до регіонального центру оцінювання якості освіти. Під час перевірки необхідно ввести номер реєстраційної картки https://osvita.ua/doc/files/news/548/54826/Snimok_ekrana_2018-03-16_v_13_52_40.png .

Що робити, якщо не надійшов сертифікат ЗНО?

Необхідно ввести номер реєстраційної картки до сервісу   перевірки стану опрацювання документів: https://zno.testportal.com.ua/track

якщо учасника зареєстровано і йому відправлено лист із сертифікатом, то на сторінці буде зазначено ідентифікатор відповідного поштового відправлення, за яким можна відстежити стан надходження листа https://track.ukrposhta.ua/tracking_UA.html

 

Листи, які зберігалися в поштовому відділенні протягом місяця і не були вручені адресатам, повертатимуться до регіональних центрів оцінювання якості освіти.

 

Можна звернутися до регіонального центру оцінювання якості освіти https://dneprtest.dp.ua/cms/index.php (Дніпропетровський регіональний центр оцінювання якості освіти обслуговує Запорізьку та Дніпропетровську області)

bottom of page